TÜRK HAVA YOLLARI’NIN ÇAĞRILARINI ARTIK TURKCELL GLOBAL BİLGİ KARŞILIYOR

Turkcell Global Bilgi, Türk Hava Yolları’na çağrı merkezi hizmeti vermeye başladı. Hava taşımacılığıyla ilgili pek çok konuda THY müşterilerinin çağrılarını karşılayacak olan Turkcell Global Bilgi, 200 müşteri temsilcisiyle bu hizmeti sunuyor.

 
AVEA, KAMPANYA ANALİZLERİNİ VE YENİ HİZMETLERİNİ ORACLE İLE GELİŞTİRİYOR

Avea ve Oracle’ın yeni işbirliğinde Telekomünikasyona özel bir veri modeli oluşturuldu. Bu modelde müşteriyi elde tutma kampanyaları, ürün promosyon kampanyaları ve hizmet paketleri çok daha kesin bir şekilde analiz edebilir konuma geldi.

 
TELEKOM ŞİRKETLERİNİN REKABET ETMESİ AÇISINDAN ÇOKLU KANALLARA ODAKLANMASI KİLİT ÖNEME SAHİP

2008 ile 2012 arasında Avrupa’daki operatörlerin karlılıkta 12 milyar Euro kaybettiği, diğer yandan Google ve Microsoft gibi yeni oyuncuların Telekom işinin %35’ini yakaladığı tahmin ediliyor. Satış noktasında “full erişim”, her zaman ve her yerde kişiselleştirilmiş hizmet, daha fazla çok-kanallı sinerji bu evrime yanıt verme açısından en önemli konulardan bazıları. Indra’nın danışmanlık birimi tarafından hazırlanan bir çalışmaya göre, telekomünikasyon operatörlerinin evrim geçirmesi ve bunun için çok kanallı mekanizmaları (online kanal, çağrı merkezleri ve tek markalı mağazalar) dahil etmesi şart.

 
DÜNYADA 250, TÜRKİYE’DE 2 BİN KİŞİYE BİR MÜŞTERİ TEMSİLCİSİ DÜŞÜYOR

Türkiye’deki 14 üniversitede bulunan çağrı merkezi hizmetleri ön lisans programı, sektöre nitelikli işgücü yetiştiriyor. Bu program, özellikle iş hayatına erken atılmak isteyen gençler için ideal fırsatlar sunuyor. Programdan mezun olan öğrenciler, istihdam alanı giderek artan sektördeki kalifiye çalışan ihtiyacının karşılıyor.

 
 
ÇAĞRI MERKEZİ ÇALIŞANLARI STRESLE NASIL BAŞA ÇIKMALI?

Uzman Psikolog Ayben Ertem’in stresle ilgili bulgu ve önerileri, çağrı merkezi çalışanlarının günlük yaşamlarında stresle mücadelesine ışık tutacak bir nitelik taşıyor.

 
 
 
GELECEK NELER GETİRECEK?

2014’ün ilk günlerinde Türkiye, yaşanan siyasi çalkantıların ekonomik boyutlarını da karşılamaya hazırlanıyor. Çağrı merkezleri için de zor günler yeni yılda kapıda bekliyor olabilir.

 
FARUK ECZACIBAŞI: İNTERNETTE İNSAN HAKLARINA SAYGI İSTİYORUZ

Türkiye Bilişim Vakfı Başkanı Faruk Eczacıbaşı, 5651 sayılı “İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi Ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun”da değişiklik yapan maddelere ilişkin görüşlerini bir basın açıklamsında dile getirdi.

 
ISS TÜRKİYE GALASI’NDA CMC’YE 6 DALDA ÖDÜL

ISS Türkiye, 8 Mart Cumartesi günü Bomonti Hilton’da gerçekleştirdiği gala gecesi ile 2013 yılının başarılı çalışanlarını ve projelerini ödüllendirdi. Sunuculuğunu Bay J’nin üstlendiği galada CMC projeleri ile 6 ayrı ödül aldı.

 

Arama:


ÇAĞRI MERKEZLERİ İÇİN İK YÖNETİM ÇÖZÜMLERİ

Çağrı merkezlerinde bir çok süreç otomatize edilirken, çağrı merkezlerinin en önemli ayağı kabul edilen İnsan kaynaklarının da teknoloji desteği alması kaçınılmaz. İşe alımdam itibaren, vardiya planlaması, eğitim, performans takibi ve analizi gibi kompleks süreçler yazılımlar aracılığı ile sistematik olarak takip edilebiliyor ve yönetilebiliyor. Türkiye’de çağrı merkezlerinin en çok kullandığı yazılımların üreticileri olan Oracle ve Genesys ve İK şirketi Kariyernet’in çağrı merkezlerine sunduğu İK yönetim çözümlerini sizler için inceledik.

Call Center Magazine

Türkiye'nin ilk çağrı merkezi dergisi

Call Center Bankalar

Banka Çağrı Merkezlerinin dergisi ...

Call Center Emeklilik

Call Center  Emeklilik Dergisi, Emeklilik Şirketleri Çağrı Merkezlerinin yayını olup, bu şirketler tarafından hazırlanmakta, ...

ORACLE DAY 2013’TE MÜŞTERİ HİZMETLERİ KONUŞULDU

Call Center Magazine dergisinin basın sponsorluğunu üstlendiği ve 14 Kasım 2013’te İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşen ...

Banka Çağrı Merkezleri Yine 5.BÇM'de Buluştu

5. Banka Çağrı Merkezleri Zirvesi’nde 18 bankadan 150 yönetici ...

NİCE MEDYA BİLGİLENDİRME TOPLANTISINDA, ÇSGB, ÇAĞRI MERKEZLERİNE DENETİMLERİ ANLATTI

Nice Medya’nın düzenlediği, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Kurulu’nun çağrı merkezlerine yönelik yürüttüğü ...

ÇAĞRI MERKEZİ SEKTÖRÜ CALL CENTER ZİRVESİ’NDE BULUŞTU

Nice Medya tarafından düzenlenen Call Center Zirvesi, 9-10 Mayıs tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde ...

TÜRKİYE DIŞKAYNAK ÇAĞRI MERKEZLERİ REHBERİ 2014 HAZIRLANIYOR

Nice Yayıncılık, 5 yıldır Call Center Kitaplığı çatısı altında sektör için hazırladığı kaynak eserlere bir yenisini daha ...

TÜRKİYE ÇAĞRI MERKEZİ YILLIĞI 2012

Call Center Kitaplığı 2. yılında Türkiye Çağrı Merkezi Yıllığı’nı yayınlamakla gurur duyuyor. Elinizde bulunan kitap her sene ...